• In English
 • Для нас важливо підтримувати Україну у посиленні її оборонних спроможностей, – Міністр оборони Естонської Республіки Юрі Луйк
  Міністерство оборони України, опубліковано 21 жовтня 2019 року о 14:47

  «Естонія підтримує суверенітет та територіальну цілісність України. Ми залишаємося вірними у підтримці України, починаючи з дипломатичної та політичної сфер, закінчуючи підтримкою у сфері оборони, адже для нас є важливим посилення оборонних спроможностей вашої держави. Співпраця між Естонією та Україною продовжуватиметься, а також продовжиться співпраця через фонди НАТО», – на цьому сьогодні, 21 жовтня, наголосив Міністр оборони Естонської Республіки Юрі Луйк під час спільного брифінгу з Міністром оборони України Андрієм Загороднюком.

  «Я дякую Міністру оборони України за відкриту, ефективну та цікаву зустріч. Ми розглянули процес реформування сил оборони України і різні сфери співробітництва між Україною та Естонією. У нас дуже довгий список спільних проектів, починаючи зі співробітництва між видами збройних сил та співробітництва у сфері кібербезпеки», – зазначив Юрі Луйк.

  Він також додав, що Естонія продовжуватиме надавати допомогу Україні у різних сферах.

  «Ми допомагатимемо в питаннях медичної реабілітації українських поранених військових, ділитимемось сучасним досвідом у сфері кібербезпеки, проводитимемо курси з вивчення англійської мови для українських військових для подальшого набуття взаємосумісності з державами-членами НАТО», – повідомив Міністр оборони Естонської Республіки Юрі Луйк.

  Глава оборонного відомства Естонської Республіки також зазначив, що набутий українськими військовослужбовцями досвід ведення бойових дій на Сході України є надзвичайно важливим для естонських військових.

  «Як вже зазначив Міністр оборони України, у вас є досвід реальних бойових дій, і наші сили оборони зацікавлені в обміні цим досвідом», – наголосив Юрі Луйк.