• In English
 • Для інтеграції з енергоринком ЄС Україна має впровадити європейські правила та підвищити гнучкість енергосистеми, – Ярослав Демченков
  Міністерство енергетики України, опубліковано 01 грудня 2021 року о 19:08

  Заступник Міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков взяв участь у конференції Ukrainian Energy Security Dialogue з актуальних питань енергетичної безпеки України та регіону в рамках проекту «Аналітична підтримка зовнішньополітичної діяльності України в енергетичній сфері».

  Для повноцінної інтеграції українського та європейського енергоринків після синхронізації з ENTSO-E у 2023 році Україна має створити умови, щоб український ринок електроенергетики працював за правилами, процедурами, регламентами, які діють в Європі.

  «Україна має в повній мірі інтегрувати європейську нормативну базу в частині правил функціонування ринку електричної енергії, а також захисту вразливих споживачів. Також важливо процес синхронізації супроводжувати фінансовою стабілізацією на всьому ринку електроенергії», - зазначив Ярослав Демченков.

  Він наголосив, що для майбутньої інтеграції ринків необхідний подальший розвиток структури генерації в об’єднаній енергосистемі України.

  «Це має характеризуватися підвищенням гнучкості системи і передбачатиме, зокрема, будівництво високоманеврової генерації зі швидким стартом, встановлення систем накопичення енергії, застосування водневих технологій та розвиток відновлюваних джерел енергії. До цього процесу мають бути залучені і приватний бізнес, і міжнародні фінансові інституції», - зауважив заступник Міністра.