• In English
 • Для зміцнення енергосистеми та її відновлення: триває інтеграція енергетичних ринків та секторальні реформи
  Міністерство енергетики України, опубліковано 08 лютого 2024 року о 11:52

  Попри виклики, які створила військова агресія росії проти української енергетики, триває інтеграція наших енергетичних ринків до європейських та секторальні реформи, які Україна впроваджує як кандидат на членство в ЄС. Це сприяє зміцненню енергетичної системи та закладає підвалини для її відновлення.

  Про це зазначив заступник Міністра енергетики Ярослав Демченков під час панельної дискусії «Зелений план Маршала» та «зелене» відновлення України», яка відбулась у межах Енергетичного тижня Чорного моря. Участь у заході взяли представники державних інституцій та енергетичних компаній з Румунії, Болгарії, України, Молдови, Грузії та Туреччини, міжнародних фінансових установ, міжнародних інвесторів та консалтингових компаній.

  Учасники обговорили положення Енергетичної стратегії України, а також зосередилися на загрозах та викликах, що стоять на шляху «зеленого» переходу.

  «Архітектура енергетичного сектору змінюється та адаптується до реалій воєнного часу. Розподілена генерація з додатковим фізичним захистом - не така вразлива, як велика централізована система. Наша мета - мати гнучку та стійку генерацію та децентралізовану модель постачання електроенергії, адаптовану до наших специфічних потреб», - зазначив Ярослав Демченков.

  Він наголосив, що Україна продовжить курс на створення нових генеруючих потужностей на базі ВДЕ. Зростаюча генерація потребуватиме нових потужностей з передачі, розподілу та зберігання електроенергії. Саме тому заплановано розбудову нових ліній електропередачі високої та середньої напруги, інтерконекторів на кордоні з Румунією, Словаччиною та Польщею, а також стійких розподільних ліній.

  Подальший розвиток відновлюваної енергетики в Україні відбуватиметься на конкурентних та ринкових засадах, створюючи належні умови для залучення приватних інвестицій. Для цього вже ухвалено необхідну законодавчу базу, зокрема Закон України «Про зелену трансформацію», запроваджено систему прямих договорів купівлі-продажу електроенергії, систему гарантій походження для відновлюваної електроенергії тощо.

  Міненерго також розробило проект концепції стимулювання розвитку відновлюваної енергетики з боку споживачів.