• In English
 • Для посилення енергобезпеки всієї Європи: Україна і Швеція поглиблять співпрацю в атомній галузі
  Міністерство енергетики України, опубліковано 25 березня 2024 року о 20:58

  Поглиблення співпраці між Україною та Швецією в атомній галузі дасть змогу посилити енергетичну безпеку країн і європейського континенту в цілому.

  Про це йшлося під час зустрічі Міністра енергетики України Германа Галущенка і Віце-прем’єр-міністра, Міністра енергетики, бізнесу та промисловості Швеції Ебби Буш у Києві.

  «Співпраця в атомній галузі між нашими країнами є пріоритетом. Ми змогли показати іншим країнам, що майбутнє ядерної промисловості можливе без росії: українські фахівці «Енергоатому»працювали разом із спеціалістами заводу компанії Westinghouse у Швеції, щоб створити технологію, яка дозволила нам використовувати паливо західного виробництва на радянських реакторах ВВЕР. Тепер це паливо успішно працює на Рівненській АЕС», - зазначив очільник Міненерго.

  Сторони обговорили перспективи поглиблення співпраці між Україною та Швецією для подальшого витіснення росії з ринку ядерного палива і атомних технологій у Європі.

  Також було відзначено важливість розвитку атомної енергетики в Україні для посилення стійкості енергетичної системи.

  «Ми залишаємось вірними цілям «зеленого» переходу. Водночас український досвід, здобутий протягом останніх воєнних років доводить, що для стійкості енергосистеми важливо мати сильну базову генерацію. Цією базовою генерацією для України є атомна, яка допомогла нам вижити вже третю зиму в умовах війни», - зазначив Герман Галущенко.

  Ебба Буш своєю чергою відзначила, що у Швеції провідну роль відіграє відновлювана енергетика, яка багато в чому залежить від змінних факторів, зокрема погодних умов. Водночас досвід України, що живе в умовах війни, довів важливість стабільної і надійної генерації, яка є важливою для енергетичної безпеки країн.

  «Не можна будувати енергосистему тільки для мирних часів… Тому Швеція планує розвивати не тільки відновлювану енергетику, але й атомну. І ми бачимо значний потенціал у співпраці з Україною у цьому напрямку», - зазначила вона.