• In English
 • Діючий голова ОБСЄ Мірослав Лайчак з заступником Міністра закордонних справ Єгором Божком здійснили поїздку до Луганської області
  Міністерство закордонних справ України, опубліковано 29 листопада 2019 року о 17:14

  29 листопада 2019 року Діючий голова ОБСЄ, Міністр закордонних і європейських справ Словацької Республіки Мірослав Лайчак разом із заступником Міністра закордонних справ України Єгором Божком здійснили поїздку до Луганської області.

  Дипломати відвідали контрольний пункт в’їзду/виїзду «Станиця Луганська» та ознайомились з функціонуванням відбудованого мостового переходу через р. Сіверський Донець.

  Відповідно до Мінських угод, через Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ в Україні, Тристоронню контактну групу, а також через Спостережну місію ОБСЄ в російських пунктах пропуску «Гуково» і «Донецьк» у Ростовській області на кордоні з Україною ОБСЄ під контролем головуючої країни виконує конкретні функції, спрямовані на вирішення конфлікту, в т.ч. контроль за припиненням вогню, спостереження за українсько-російським державним кордоном, відведення важкого озброєння та іноземних збройних формувань з території України тощо.

  Під час візиту Мірослав Лайчак передав українській стороні сертифікати на три машини швидкої медичної допомоги в рамках гуманітарної допомоги Словаччини Україні.

  Візит Діючого голови ОБСЄ підтвердив незмінну увагу міжнародної спільноти до ситуації на сході України, спричиненої російською агресією.