• In English
 • Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування зможуть виїхати за кордон із супроводжуючими особами за спрощеною процедурою під час воєнного стану
  Міністерство соціальної політики України, опубліковано 28 лютого 2022 року о 23:17

  Міністр соціальної політики Марина Лазебна повідомила, що Уряд спростив порядок виїзду за кордон для дітей із вразливих категорій під час надзвичайного або воєнного стану задля збереження їхнього здоров’я та життя.

  Зокрема, спрощено порядок для:

  - дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які не досягли 18 років, та перебувають цілодобово у закладах різних типів, форм власності та підпорядкування,

  - дітей, які не досягли 18 років, не мають статусу дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, але перебувають цілодобово в закладах різних типів, форм власності та підпорядкування,

  - дітей, влаштованих до сімей патронатних вихователів, які не досягли 18-річного віку.

  Для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають цілодобово в закладах різних типів, передбачена можливість виїзду за кордон під час надзвичайного або воєнного стану за наявності лише двох документів:

  1. Паспорт громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта) або документів, що містять відомості про особу, визнаних Держприкордонслужбою;

  2. Наказ директора закладу (або особи, яка його заміщує), де проживала дитина, про виїзд дітей за межі України.

  Такі діти можуть виїжджати за кордон у супроводі законного представника або іншої уповноваженої ним особи.

  Для дітей, які не мають статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, але перебувають цілодобово в закладах різних типів, форм власності та підпорядкування, а також для дітей, влаштованих до сімей патронатних вихователів, також потрібні лише два документи для перетину кордону під час надзвичайного або воєнного стану:

  1. Паспорт громадянина України або свідоцтво про народження дитини (за відсутності паспорта), або документи, що містять відомості про особу, визнані Держприкордонслужбою;

  2. Один з наступних документів:

  - наказ директора закладу (або особи, яка його заміщує), де проживала дитина, про виїзд дітей за межі України,

  - рішення органу опіки та піклування чи військової адміністрації про виїзд дітей за межі України,

  - рішення органу опіки та піклування чи військової адміністрації або наказ служби у справах дітей про влаштування дитини до сім‘ї патронатного вихователя.

  Такі діти можуть виїжджати за кордон у супроводі особи, уповноваженої керівником відповідного закладу (особи, яка його заміщує), або органом опіки та піклування чи військовою адміністрацією, у супроводі патронатного вихователя, який здійснює догляд за дітьми.

  «Таке спрощення процедури дозволить швидше перемістити дітей з вразливих категорій у безпечні місця. Багато громадських об’єднань, які працюють за кордоном з дітьми, готові організувати виїзд дітей групами. Ми вже отримали запрошення від двох країн для щонайменше 1000 українських дітей з супроводжуючими», - прокоментувала Марина Лазебна.

  При цьому супроводжуючі особи зобов’язані протягом одного робочого дня поставити дітей на консульський облік у консульській установі України в країні перебування.

  Консульська установа протягом одного робочого дня зобов’язана через МЗС поінформувати Нацсоцслужбу про постановку дітей на консульській облік.

  Відповідні зміни Кабінет Міністрів України затвердив сьогодні постановою №166 „Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України».