• In English
 • Директор ДБР Роман Труба звернувся до НАБУ щодо перевірки переможців конкурсу
  Державне бюро розслідувань, опубліковано 25 липня 2018 року о 17:30

  Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба звернувся до Національного антикорупційного бюро України щодо проведення перевірки переможців конкурсу на 27 керівних посад в ДБР. Про це він повідомив під час засідання Ради громадського контролю.

  Він нагадав, що 18 липня зовнішня комісія обрала переможців керівного складу Бюро – директорів територіальних органів та керівників управлінь центрального апарату. Згідно з законодавством, вони всі пройдуть перевірку державними органами влади.

  «Перевірка не буде формальною. У ЗМІ міститься інформація щодо можливої недоброчесності окремих кандидатів. Аналогічні матеріали я отримав від громадських організацій. Вся інформація від Ради громадського контролю, журналістів, громадських організацій, експертів буде систематизована, а за її результатами зроблені конкретні запити до уповноважених органів», – наголосив Роман Труба.

  Він повідомив, що окремо звернувся до Директора НАБУ Артема Ситника з проханням провести перевірку щодо всіх переможців конкурсу на керівні посади.

  «Більшість звинувачень, які оприлюднено у ЗМІ, носять майновий характер. Тому нові антикорупційні органи мають дати на них відповідь. НАБУ не так давно проходило шлях створення. Переконаний, що Артем Ситник як ніхто розуміє важливість прозорого створення ДБР», – зазначив Директор ДБР.

  При цьому він звернув увагу, що всі кандидати в однакових умовах, а виключень ні для кого не буде.

  «За результатами всіх перевірок ми отримаємо відповідь: мають звинувачення підґрунтя чи ні. Якщо ні – то питання буде знято, і людина почне працювати в Бюро без шлейфу негативу. Якщо інформація відповідає дійсності – вибачте, двері до ДБР для таких кандидатів не відкриються. Це – не полювання на відьом, не відсіювання кандидатів на основі публікацій у ЗМІ та не спроби загравати з суспільством. Це здорова практика формування молодого правоохоронного органу», – підсумував Роман Труба.