• In English
 • Дев’ять областей отримають субвенцію у розмірі понад 1,8 мільярда гривень на відновлення інфраструктури
  Міністерство розвитку громад та територій України, опубліковано 24 листопада 2021 року о 15:30

  Уряд перерозподілив субвенцію з держбюджету на реалізацію проектів у рамках «Надзвичайної кредитної програми для відновлення України» від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ). Йдеться про понад 1,8 млрд грн коштів на відновлення інфраструктури східних регіонів та регіонів, де проживає значна кількість внутрішньо переміщених осіб. Відповідне рішення ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів України. Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря.

  «Ця субвенція допоможе відновити об’єкти медичної, освітньої, культурної та спортивної інфраструктури дев’яти регіонів Розподіл коштів дасть можливість реалізувати 170 проектів у Донецькій, Луганській, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Київській, Херсонській, Одеській та Полтавській областях. Ми дякуємо нашим міжнародним партнерам за постійну підтримку», – зазначив заступник Міністра.

  Зазначимо, «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України» від ЄІБ — це довгострокова інвестиція, спрямована на відновлення інфраструктури на сході України, а також у регіонах, які приймають внутрішньо переміщених осіб. Перший транш програми склав 200 млн євро. Враховуючи успішність її реалізації, ЄІБ наприкінці минулого року надав другий транш — 340 млн євро.

  Нагадаємо, раніше Міністр Олексій Чернишов повідомив, що Парламент ратифікував Фінансову угоду між Україною та ЄІБ – 340 млн євро буде спрямовано на відновлення України.