• In English
 • Держводагентство: «Пілоти» з енергосервісу у дії - очікуємо 18-20% економії електроенергії
  Державне агентство водних ресурсів України, опубліковано 19 червня 2019 року о 09:34

  На насосних станціях у Херсонській області з 2018 року реалізуються 4 енергосервісні договори.

  Так, у Новотроїцькому управлінні водного господарства такі договори втілюються на 3 насосних станціях.

  На одній із з них здійснено заміну 5 напірних трубопроводів та запірної арматури, 7 щитів управління, встановлено частотний перетворювач та здійснено капітальний ремонт 5 насосів CVA 460.

  І, як результат - орієнтовно економія електроенергії за квітень-травень 2019 року склала 71,6 тис. кіловат/годин або 18,6%.

  На другій встановлено 3 електродвигуни та насоси польського виробництва й замінено 3 напірних та всмоктуючих трубопроводи.

  На третій насосній станції встановлено 5 електродвигунів та насосів турецького виробництва і 5 напірних й всмоктуючих трубопроводів.

  Обладнання на цій стадії орієнтовно за травень зекономило 32,8 тис. кіловат/годин, або 9,4 %.

  Крім того, на одному з об'єктів Держводагентства на Херсонщині - Бериславському міжрайонному управлінні водного господарства, також втілюється енергосервіс.

  Зокрема, тут замінено обладнання шафи управління насосними агрегатами та встановлено пульт віддаленого управління агрегатами й частотний перетворювач тощо.

  За попередньою оцінкою, за місяць економія електроенергії становитиме близько 18-20%.

  Зауважимо, що це пілотні проекти, у яких задіяні середні зрошувальні насосні станції з річним споживанням електроенергії 1,7-2,2 млн кіловат/годин. І встановлення та введення в експлуатацію нового обладнання та проведення модернізації частини старого устаткування відбулося за рахунок ЕСКО-компаній без залучення бюджетного фінансування.

  Розраховуємо, що економія електроенергії цими насосними станціями буде близько 15-20%, або 1,2-1,5 млн кіловат/годин на рік.

  Разом з тим зазначаємо, що вищезазначене обладнання працює у тестовому режимі з невеликим навантаженням.