• In English
 • Держводагентство активно розвиває транскордонне співробітництво
  Державне агентство водних ресурсів України, опубліковано 19 лютого 2021 року о 16:15

  Сьогодні відбулося підписання Угоди про співробітництво в басейні Сяну між Басейновим управлінням водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну та Регіональним управлінням водного господарства в Жешові (Республіка Польща).

  Транскордонний водний менеджмент є особливо важливим на регіональному рівні. З метою його розвитку, водні інституції України та Республіки Польща в басейні Сяну досягли згоди щодо підписання Угоди про співробітництво.

  Основна мета співпраці — спільне впровадження принципів Водної Рамкової Директиви та Паводкової Директиви ЄС на території басейну річки Сян з метою досягнення «доброго» екологічного стану вод.

  Основні напрямки співпраці включатимуть обмін даними та інформацією щодо стану водних ресурсів і пов’язаних з ними водних екосистем басейну р. Сян, координацію спільних програм, обмін даними щодо результатів моніторингу якості вод тощо.

  Також Угода передбачає спільне управління паводковим ризиком та зменшення наслідків засух в басейні річки Сян.

  Ця угода є важливим кроком у розвитку транскордонного співробітництва загалом та українсько-польської співпраці в галузі управління водними ресурсами у прикордонних водах зокрема.

  Нагадаємо, що нещодавно постановою Кабінету Міністрів України від 13.01.2021 актуалізовано урядових Уповноважених з питань співробітництва на прикордонних водах.