• In English
  • Держрибагентство: Зимівля водних мешканців у лютому пройшла у межах іхтіологічних норм

    В українських водоймах продовжує діяти заборона на вилов риби у зимувальних ямах, які є природним затишком для наших водних мешканців у холодну пору року. Для охорони та створення сприятливих умов зимівлі водних біоресурсів територіальними управліннями Держрибагентства видано відповідні накази із зазначенням переліків та меж зимувальних ям, де вилов риби заборонено. Переглянути документи можна за посиланням.

    Водночас фахівці Держрибагентства продовжують здійснювати моніторинг стану водних біоресурсів та середовища їх існування.

    Так, протягом лютого коливання середніх температур води становило у західних областях 0,1-6°С, східних – 0,1-2,8°С, центральних – 0,2-3°С, на півночі – 0,1-1,8°С та на півдні – 1-3,4°С.

    Внаслідок зниження температури повітря впродовж лютого на водних об’єктах у всіх регіонах України утворився льодовий покрив товщиною від 1 до 30 см, окрім Івано-Франківської, Закарпатської та Львівської областей, де спостерігалося часткове утворення льодоставу.

    Для запобігання задусі риби у Донецькій, Житомирській та Харківській областях рибоохоронними патрулями спільно з користувачами водних біоресурсів проводилися меліоративні заходи – прорубування лунок та встановлення у них сухого очерету.

    За мінімально допустимої рибогосподарської норми 4 мг/л, середні узагальнені показники вмісту розчиненого у воді кисню коливалися:

    - на сході: 5,4-9,6 мг/л;

    - на півночі: 7,2-13,1 мг/л;

    - на заході: 5,9-17,1 мг/л;

    - на півдні: 6,7-8,9 мг/л;

    - у центральній частині країни: 8-10 мг/л.

    Коливання рівнів води протягом лютого було зумовлено атмосферними опадами, проте вони були незначними.

    Загалом зимівля водних мешканців відбувалася в межах іхтіологічних норм, тому випадків їх загибелі не зафіксовано.