• In English
 • Держрибагентство: Вже понад 1 млн екз. червонокнижних стерляді та севрюги адаптовуються у водах Дніпра
  Державне агентство рибного господарства України, опубліковано 20 липня 2021 року о 16:14

  На Херсонщині триває зариблення мальками осетрових видів риб, які занесені до Червоної книги України. Так, з 14 по 19 липня 2021 року за рахунок державного бюджету у пониззя р. Дніпро в м. Херсон вже вселено 1 083 014 екз. (3969 кг) стерляді та 52 199 екз. (94 кг) севрюги, якою востаннє зариблювали водойму ще у 2008 році.

  Рибопосадковий матеріал вирощено Виробничо-експериментальним Дніпровським осетровим рибовідтворювальним заводом ім. академіка С.Т. Артющика Держрибагентства.

  Контроль за процесом зариблення та охорону місць вселення водних біоресурсів здійснюють фахівці Управління Держрибагентства у Херсонській області.

  Довідково

  Осетрові – дивовижні істоти, які з’явилися на нашій планеті понад 200 млн років тому, однак зараз більшість з них знаходяться на межі знищення. З 27 видів осетрових в Україні зустрічаються шість: білуга звичайна, севрюга звичайна, стерлядь прісноводна, осетер російський, осетер атлантичний та осетер-шип.

  Проте останні двоє за попередні кілька десятиріч жодного разу в уловах не фіксувалися і вважаються зниклими на території нашої держави. Решта видів має статус «вразливий» або «зникаючий» і всі вони занесені до Червоної книги України.