• In English
 • Держпродспоживслужба та Данська адміністрація з питань ветеринарії та харчових продуктів розпочинають співпрацю у сфері харчової промисловості

  21 березня відбулась зустріч Голови Держпродспоживслужби Сергія Ткачука із делегацією Данської адміністрації з питань ветеринарії та харчових продуктів (DVFA).

  Під час зустрічі обговорили створення проекту Стратегічного секторального співробітництва (SSC) в Україні, який зосереджений на розвиток:

  • системи контролю при імпорті з використанням функціоналу, діючих на території країн ЄС (прикордонні інспекційні пости);
  • біобезпеки, зокрема у галузі свинарства, а саме профілактика та не допущення поширення АЧС;
  • системи контролю продуктів тваринного походження, у тому числі з метою експорту.

  «Зміцнення двостороннього співробітництва України та Данії у сфері харчової промисловості – це один із головних кроків у напрямі розвитку секторів продовольства і сільського господарства. Крок за кроком ми будуємо наше майбутнє країни, не залишаємо на завтра чи на день Перемоги, а діємо зараз. Впевнений, що співпраця з данськими колегами буде надзвичайно плідною, оскільки Данія – це приклад успішної сільськогосподарської країни», – зазначив Сергій Ткачук.

  Окремо сторони обговорили впровадження спільних навчальних тренінгових програм, а також безпосереднє залучення експертів з метою підвищення ефективності та стійкості виробництва продуктів харчування та сільського господарства.

  Довідково

  SSC - це довгострокове співробітництво між компетентним органом з харчової та ветеринарної безпеки в Данії та відповідним органом влади в країні-партнері. Співпраця в основному зосереджена на технічній допомозі та вирішує окремі проблеми інституційного та законодавчого потенціалу країни-партнера, які є актуальними.