• In English
 • Держпродспоживслужба візьме участь у розробці порядку проведення фітосанітарного контролю вантажів на основі ризик-орієнтованого підходу

  Держпродспоживслужба візьме участь у розробці проекту нормативних актів Уряду щодо проведення фітосанітарного контролю вантажів на основі ризик-орієнтованого підходу.

  На цьому наголосив Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа на нараді щодо боротьби з незаконним ввезенням товарів на митну територію України, яка відбулася в Одесі під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана за участі фахівців Одеської облдержадміністрації, Держпродспоживслужби, представників Державної фіскальної служби, органів місцевого самоврядування та інших.

  За словами Володимира Лапи, відповідні можливості забезпечує нещодавно прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання проведення деяких фітосанітарних процедур».

  На виконання доручення Кабінету Міністрів України відповідний порядок буде розроблено і запроваджено у лютому 2019 року.

  «Ми зацікавлені в тому, щоб запровадити ефективний ризик-орієнтований підхід до товарів, які підлягають фітосанітарному контролю, що досягатиме поставленій меті щодо мінімізації впливу на суб'єктів господарювання», - зазначив Голова Держпродспоживслужби.

  Він також нагадав, що Держпродспоживслужба працює в інформаційній системі «єдине вікно» у всіх сферах контролю, і на даний момент вже запроваджено ризик-орієнтовані підходи при фітосанітарному контролі дерев'яного пакувального матеріалу.

  Крім того, в рамках робочої поїздки до Одеській області, у якій взяв участь Володимир Лапа та начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області Володимир Кустуров, учасники ознайомилися з роботою центру надання адміністративних послуг «Прозорий офіс» у Київському районі Одеси, відвідали вантажно-митний комплекс ТОВ «Євротермінал» та митний пост «Спеціалізований» Одеської митниці ДФС.