• In English
 • Держпродспоживслужба та місія ОБСЄ обговорили ситуацію навколо заводу «Кримський Титан»

  У Головному управлінні Держпродспоживслужби в Херсонській області відбулася робоча зустріч начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Сергій Шевченка з Ендрю Річардсоном, спостерігачем Спеціальної моніторингової місії в Україні Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), яка здійснює моніторинг ситуації, що склалася навколо заводу «Кримський Титан».

  Пан Річардсон зазначив, що представники місії ОБСЄ, які працюють у Херсонському регіоні, здійснюють моніторинг впливу викидів небезпечних речовин, що відбулися на підприємстві «Кримський Титан», на екологію прилеглих територій Херсонської області, а також на стан здоров’я місцевого населення. Не менш важливою, за словами представника ОБСЄ, є інформація щодо безпечності продукції рослинництва, яка вирощується на прилеглих територіях.

  У свою чергу Сергій Шевченко подякував місії за небайдужість до проблеми та акцентував увагу на своєчасному створенні Міжвідомчої урядової комісії, яка працювала на Херсонщині з метою вивчення причин та можливих наслідків катастрофи, що трапилася на підприємстві.

  У ході розмови було поінформовано про вжиті заходи для вирішення цієї проблеми.

  Зокрема, було зібрано детальну інформацію щодо захворювань населення, стану атмосферного повітря, відібрано проби питної води та рослинницьких харчових продуктів та проведено лабораторні дослідження.

  Разом з цим харчові продукти рослинного походження із зазначених територій постійно досліджуються на вміст пестицидів, солей важких металів, радіонуклідів, нітратів, нітритів. Перевищень зазначених показників не зафіксовано. Робота з відбору зразків та дослідження тривають.

  Також, відповідно до повноважень, державні інспектори ветеринарної медицини здійснюють постійний контроль харчових продуктів і проводять лабораторні дослідження на агропродовольчих ринках та гуртівнях. У рамках державного контролю здійснюються планові та позапланові перевірки суб’єктів господарювання, які беруть участь як у виробництві, так і в обігу продукції тваринного та рослинного походження.

  За допомогою пересувної лабораторії здійснюється постійний моніторинг стану повітря. Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області обстежили бази відпочинку у м. Скадовську, куди на оздоровлення прибули діти та вагітні жінки із проблемних районів, проведені численні зустрічі з місцевими мешканцями населених пунктів у зоні зараження з наданням практичних рекомендацій.

  Сергій Шевченко зазначив, що ситуація знаходиться не тільки під постійним контролем на обласному та державному рівні, а й під особливим контролем Держпродспоживслужби України.

  Спостерігач Спеціальної моніторингової місії в Україні ОБСЄ Ендрю Річардсон подякував за надану детальну та ґрунтовну інформацію і висловив сподівання на позитивне вирішення цієї проблеми найближчим часом.