• In English
 • Держпродспоживслужба та бізнес узгодили підходи до індексації розмірів плати за послуги, які надаються територіальними органами Служби

  Сьогодні, 23 січня, під час наради, ініційованої Мінагрополітики, у якій взяли участь представники Держпродспоживслужби, Мінагрополітики та профільних бізнес-асоціацій, було погоджено підходи до механізмів індексації розмірів плати за послуги, які надаються територіальними органами Держпродспоживслужби та установами, що входять до сфери управління Держпродспоживслужби.

  Участь в обговоренні взяли Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа, перший заступник Голови Держпродспоживслужби Андрій Жук, заступник директора департаменту тваринництва - начальник відділу розвитку галузей тваринництва Олена Альшанова, представники Мінагрополітики та профільних бізнес-асоціацій.

  Учасники зустрічі обговорили механізми індексації тарифів на платні послуги, які надаються територіальними органами Держпродспоживслужби, що були затверджені наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 13 лютого 2013 року № 96 «Про затвердження розмірів плати за послуги з питань ветеринарної медицини, захисту рослин, охорони прав на сорти рослин, які надаються органами та установами, що входять до сфери управління Державної ветеринарної та фітосанітарної служби».

  Представники Держпродспоживслужби наголосили, що на сьогоднішні фактичні доходи установ не відповідають рівню видатків, закладених при формуванні тарифів, що призводить до збиткового характеру діяльності установ Держпродспоживслужби. Така ситуація склалася у зв’язку з тим, що за останні 4 роки значно зросли ціни на комунальні видатки, мінімальна зарплата, імпортні та вітчизняні хімічні реактиви, середовища, діагностичні набори, витратні матеріали, паливно-мастильні та інші матеріали, що відповідно змінило собівартість послуг.

  За результатами зустрічі учасники підтримали ініціативу Держпродспоживслужби та Мінагрополітики щодо кореляції індексації тарифів на платні послуги, які надаються територіальними органами Держпродспоживслужби, та затвердження розмірів плати у співвідношенні до мінімального прожиткового мінімуму.

  Водночас Держпродспоживслужба надасть додаткові обґрунтування та роз’яснення щодо принципів, відповідно до яких пропонується переглянути тарифи.