• In English
 • Держприкордонслужба відзначила 100-річчя від дня заснування
  Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 27 квітня 2018 року о 13:30

  Сьогодні, 27 квітня, на Софійській площі в Києві відбулися урочистості на честь 100-річчя від Дня заснування Державної прикордонної служби. У заходах взяли учать Президент України Петро Порошенко, Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олександр Турчинов, Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та Голова Державної прикордонної служби Петро Цигикал.

  Глава держави заявив, що з 2014 року Україна відмовилася від спільних свят із державою-агресором і повернулася до своїх історичних дат. День Державної прикордонної служби не став винятком.

  «Для будь-якої держави, політика національної пам'яті є надзвичайно важливою. За чотири роки ми здійснили низку кроків, які зміцнили нашу ідентичність. Якби ці кроки були зроблені раніше, можливо, ми б не ковтнули з гіркої чаші. Ми повертаємось до своїх витоків, до власної історії. Ще в 2014 році ми припинили святкувати спільні свята з країною-агресором. Травневий день прикордонника теж має свою історію, але ця історія не наша. І для цього професійного свята ми знайшли іншу дату. Я підписав Указ про встановлення Дня прикордонника 30 квітня. Це свято співзвучне саме з нашою історією», – сказав Петро Порошенко.

  Він підкреслив, що за час війни з Росією 825 прикордонників отримали державні нагороди і одну Зірку Героя України.

  «Маю за високу честь вручити Зірку Героя України рідним полковника Євгена Пікуса – його мамі Ганні Феодосіївні та рідному брату Михайлу. Євген загинув смертю хоробрих в серпні 2014 року під час бою з російською диверсійно-розвідувальною групою. Вічна слава Герою», – зазначив Президент.

  Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що святкувати День прикордонника України 30 квітня дуже символічно.

  «У цей день в 1918 – 100 років тому – українські війська після боїв встановили символи на кордоні з Росією. Вшановуємо традиції боротьби за цілісність України», ‑ сказав Арсен Аваков.

  Петро Порошенко вручив лейтенантам, випускникам-відмінникам Національної академії ДПСУ, дипломи. Також молоде поповнення склало клятву прикордонника.

  Довідково

  У квітні 1918 року війська Запорозького корпусу армії УНР разом з союзниками – частинами німецької армії та австро-угорської, у складі якої перебували українські січові стрільці, – провели унікальну операцію з визволення України від більшовиків. Кримська група під керівництвом Петра Болбочана та Словянська група під керівництвом Володимира Сікевича визволяли одне за одним українські міста.

  На кінець квітня 1918 року від більшовицьких підрозділів повністю звільнили Крим та Донбас. Українські війська зупинилися на історичному рубежі України. На сухопутній ділянці кордону з РСФСР та Великим військом Донським почали встановлювати синьо-жовті стовпи.