• In English
 • Держприкордонслужба готова здійснювати перевірку виданих е-віз
  Адміністрація Державної прикордонної служби України, опубліковано 10 квітня 2018 року о 12:31

  З 4 квітня розпочалося он-лайн оформлення іноземцям електронних віз для в’їзду в Україну з діловою або туристичною метою.

  Зауважимо, що проект е-віза реалізовується МЗС у співпраці з Державною прикордонною службою України, АТ «Ощадбанк» та Інститутом програмних систем НАН України.

  Як повідомили у МЗС, першу українську е-візу 5 квітня отримав громадянин Таїланду.

  Запровадження такого ресурсу сприятиме суттєвому спрощенню візових формальностей для бажаючих відвідати Україну з метою туризму чи бізнесу та є прогресивним кроком на шляху розвитку міграційно-візової сфери. Автоматизована перевірка віз відбуватиметься співробітниками Держприкордонслужби в пунктах пропуску на державному кордоні.

  Відзначимо, що прикордонне відомство постійно проводить системну роботу щодо приведення контрольних процедур на державному кордоні до європейських стандартів та кращих світових практик. Наразі відомча інформаційно-телекомунікаційна система дозволяє обробляти інформацію біометричних паспортів, фіксувати біометричні дані іноземців та ОБГ, перевіряти та обмінюватися інформацією про осіб, які перетинають державний кордон за різними базами даних, у тому числі Інтерполу та уповноважених державних органів, і контролювати перевищення термінів перебування іноземців в Україні тощо.

  Робота зі створення системи автоматизованої перевірки електронних віз (е-віза) у пунктах пропуску Держприкордонслужба спільно з МЗС розпочала у серпні 2017 року. Вже наприкінці березня цього року система запрацювала в тестовому режимі. Вона дозволяє інспекторам прикордонної служби перевіряти інформацію за базою даних системи «Віза-МЗС» та дізнаватися про тип, серію, номер, термін дії візи, фото особи під час оформлення візи, а за необхідності і розширену інформацію.

  Система перевірки е-віз працюватиме у 157 міжнародних та міждержавних пунктах пропуску та запроваджується для громадян більш ніж 40 держав, серед яких Австралія, Антигуа і Барбуда, Багамські Острови, Барбадос, Бахрейн, Болівія, Бутан, Вануату, Гаїті, Гватемала, Гондурас, Гренада, Домініка, Домінікана, Індонезія, Камбоджа, Катар, Коста-Ріка, Кувейт, Лаос, Маврикій, Малайзія, Мальдіви, Мексика, Мікронезія, М'янма, Непал, Нікарагуа, Нова Зеландія, Оман, Палау, Перу, Сальвадор, Самоа, Саудівська Аравія, Сейшельські Острови, Сент-Вінсент і Гренадини, Сент-Люсія, Сингапур, Суринам, Таїланд, Тімор-Лешті, Тринідад і Тобаго, Тувалу, Фіджі, Ямайка.

  Крім того, варто зазначити, що інформаційно-телекомунікаційна система прикордонного контролю через деякий час може бути інтегрована в європейські інформаційні системи.