• In English
 • Держпраці проводить перевірку за фактами невиплати зарплати працівникам соснівської міської лікарні
  Міністерство економіки України, опубліковано 17 серпня 2021 року о 18:02

  Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економіки України Олексій Любченко доручив Держпраці до кінця тижня завершити перевірку за фактами заборгованості по заробітній платі комунального підприємства «Міська лікарня Соснівської міської ради».

  «Це резонансна подія, коли працівники оголосили голодування через борги із зарплати. Завдання державних органів – оперативно втрутитися у ситуацію та вирішити її. Перевірка вже розпочата і я особисто контролюватиму, щоб вона була завершена впродовж найближчих днів, а її результати потрапили до правоохоронних органів для здійснення подальших дій», - повідомив Олексій Любченко.

  Зазначимо, що в Соснівській міській лікарні Львівської області тривалий час порушуються строки виплати заробітної плати. Працівники лікарні для захисту своїх прав звернулися до Головного управління Держпраці у Львівській області. Це звернення стало підставою для проведення заходу державного контролю. У ході інспектування факт заборгованості із заробітної плати підтвердився. Також встановлений факт, що виплати заробітної плати здійснювалися не у першочерговому порядку.

  Наразі перевірка триває. Загальна сума заборгованості становить понад 1,7 млн грн перед 72 працюючими та 19 звільненими працівниками за квітень – червень цього року.

  У разі підтвердження факту безпідставної невиплати заробітної плати, матеріали заходу контролю будуть спрямовані до органів Національної поліції для порушення кримінального провадження по факту умисної невиплати заробітної плати медичним працівникам, що містить ознаки злочину, відповідальність за який передбачена статтею 175 Кримінального кодексу України.

  Мінекономіки закликає працівників не мовчати, якщо не виплачується заробітна плата та звертатися до Держпраці або її територіальних органів. Ваше звернення стане підставою для проведення заходу контролю.