• In English
 • Держмистецтв закликає розповісти в соцмережах родинну історію про голодомор, який переживали рідні

  До 90-их роковин Голодомору 1932-1933 років Держмистецтв запускає онлайн-проект “Голодомор. Історії роду”, який покликаний вшанувати пам'ять жертв трагедії, спонукати українців досліджувати історію власного роду та показати глибину трагедії на конкретних прикладах простих українських родин.

  Відсьогодні і протягом місяця до Дня пам’яті жертв голодоморів, який цьогоріч припадає на 25 листопада, Держмистецтв на своїх сторінках у соціальних мережах Facebook та Instagram публікуватиме історії-оповіді, записані зі слів родичів очевидців, які пережили Голодомор 1932-1933 років, та закликає українців долучатися власними дописами та розповідати про свідчення їхніх рідних, які пережили ті страшні події.

  Відомо вже багато особистих розповідей про Голодомор, які згадуються щорічно, однак у родинах багатьох українців є свої унікальні історії, пов'язані з цією трагедією. У когось родичі боялись про це переповідати, у когось говорили коротко, натяками, або описували лише якийсь один епізод, що їм запам'ятався, однак всі ці історії важливі. Важливі не лише для окремо взятої української родини, а й для нашої країни загалом, бо вони як пазли складають велику картину всезагального та всенародного лиха, яке огорнуло наші землі в 1932-1933 роках.

  Проект Держмистецтв закликає глибше пізнавати історію власного роду та розповісти про те, яким чином рідним вдалось пережити той голод.

  Щоб долучитись до проекту потрібно опублікувати на власних сторінках у Facebook чи Instagram родинну історію про геноцид, який переживали рідні, та додати хештег #Голодомор_Історії_роду і позначити Держмистецтв у своїх дописах.

  Першу історію, записану Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти зі слів Ніни Білецької, онуки Наталії Матушевич, яка пережила Голодомор, можна прочитати на сторінках агентства у Facebook: https://www.facebook.com/StateArtsAgency

  та Instagram https://www.instagram.com/state_arts_agency

  Також можна надіслати власну родинну історію, пов'язану з Голодомором, додавши світлини родичів, на наш e-mail: press@arts.org.ua. Ці розповіді Держмистецтв також опублікує на своїх сторінках у соціальних мережах.

  Не існує неважливих речей. Не існує неважливих історій. З малих історій кожної окремої української родини складається історія нашої держави – історія України.