• In English
 • Держкомтелерадіо: Вийшов спецвипуск херсонської газети «Новий день»
  Державний комітет телебачення і радіомовлення України, опубліковано 19 листопада 2022 року о 10:35

  На звільненій від російської окупації території Херсонської області відновлюються українські ЗМІ. За сприяння Держкомтелерадіо та НСЖУ 17 листопада вийшов перший від початку війни номер газети «Новий день».

  Видання зверстано та надруковано у Львові у видавничому домі «Високий замок». У зверненні до своїх читачів головний редактор газети Анатолій Жупина нагадав, що останній номер «Нового дня» вийшов напередодні війни – 23 березня 2022 року.

  В окупованому ворогом місті журналістам було знаходитись небезпечно. За словами редактора, жоден із співробітників редакції не спокусився на пропозиції окупантів про співпрацю і не став на шлях колаборації і зради. Після того, як у полоні окупантів побував власкор Олег Батурин, колектив редакції остаточно вирішив виїхати на підконтрольну Україні територію. Звідти журналісти «Нового дня» на газетному сайті та сторінках газети у соціальних мережах фейсбук і твіттер продовжували інформувати своїх читачів про ситуацію на фронті, про шляхи евакуації з окупованої території в Україну, розвінчували російські фейки, викривали колаборантів. І ось нарешті завдяки допомозі журналістської спільноти вийшов довгоочікуваний друкований номер газети. Наклад видання – 10 тисяч примірників. Він розповсюджуватиметься серед жителів звільненої території Херсонщини. Вихід спецвипуску профінансовано японськими благодійниками.

  В газеті багато корисної інформації – як отримати пенсії, де, в яких закладах надається медична допомога, як відновити втрачені під час війни документи, що буде із субсидіями… У першому номері відновленої газети надруковано інтерв’ю очільниці Херсонської міської військової адміністрації Галини Лугової, генерального директора - художнього керівника Херсонського академічного музично-драматичного театру імені М. Куліша Олександра Книги.