• In English
 • Держкомтелерадіо: Відбувся міжвідомчий круглий стіл з питань кібербезпеки

  Шкідливі програми як загроза об’єктам критичної інфраструктури в умовах кібервійни. Такою була тема міжвідомчого круглого столу, який провели 21 лютого 2023 року Український науково-дослідний інститут спеціальної техніки та судових експертиз СБУ спільно з Укртелерадіопресінститутом за сприяння Держкомтелерадіо, Міністерства культури та інформаційної політики України.

  Участь у заході взяли перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак, заступник Міністра культури та інформаційної політики України з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко, представники інших міністерств та відомств, наукових установ, народні депутати України.

  Учасники круглого столу обговорили нагальні теми боротьби у сфері кібербезпеки об’єктів критичної інфраструктури, обмінялися передовим досвідом галузі, окреслили шляхи подальшого розвитку комунікації між зацікавленими державними органами України та науковими установами і навчальними закладами.

  З доповідями і презентаціями виступили відомі вчені, практики, правознавці, судові експерти. Практично всі промовці наголошували на необхідності внесення змін до законодавства України, які забезпечили б притягнення до кримінальної відповідальності кіберзлочинців, котрі, користуючись лазівками в правовому полі, безкарно ведуть свою руйнівну діяльність.

  Наголошувалося, що в умовах широкомасштабної війни російські, білоруські, китайські, іранські кіберзлочинці використовують проти України усі можливі джерела доступу до інформації, засоби та інструменти для завдання якомога потужнішої шкоди. Застосовують відкриті дані, користаються кібербезграмотністю працівників різноманітних установ, підприємств і організацій, незахищеністю персональнальних комп’ютерів, використанням месенжерів, гаджетів, флешок як носіїв службової інформації.


  Детальніше – на сайті Держкомтелерадіо