• In English
  • Держкомтелерадіо: У Бабиному Яру відбулося вшанування пам’яті Олени Теліги

    У Бабиному Яру представники державних органів влади, духовенства та громадських організацій вшанували пам’ять видатної української поетеси, діячки ОУН Олени Теліги та її побратимів, розстріляних нацистами 21 лютого 1942 року.

    Біля пам’ятника Олені Телізі та Пам’ятного хреста, над якими височіє пошкоджена російськими ракетами київська телевежа, відбулися панахида за загиблими українськими патріотами. Перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак нагадав присутнім, що Олена Теліга присвятила своє коротке життя боротьбі за незалежність України. У жовтні 1941 року в надії на національне визволення й відродження самостійної України Олена Теліга похідною групою ОУН прибула до окупованого німцями Києва. Тут вона очолила Спілку українських письменників, редагувала літературно-мистецький журнал «Літаври», організувала пункт харчування для киян, які залишилися в окупації і потерпали від голоду.

    21 лютого 1942 року на тридцять п'ятому році життя Олена Теліга була розстріляна німцями у Бабиному Яру. Разом з нею прийняли мученицьку смерть її чоловік Михайло Теліга та інші діячі ОУН.

    Учасники заходу читали поезію Олени Теліги та згадували сучасних героїв, послідовників Олени Теліги та її побратимів, які зараз боронять Україну від російського ворога.