• In English
 • Держкомтелерадіо: У Києві презентовано книгу про учасницю українського національно-визвольного руху Ольгу Басараб
  Державний комітет телебачення і радіомовлення України, опубліковано 28 вересня 2018 року о 15:16

  У Києві в Національній спілці письменників України відбулась презентація книги Ольги Бежук «Ольга Басарабова з Левицьких: життя і чин», виданої у Львові Українським інститутом «Євросоціум».

  Книга присвячена одній із найяскравіших особистостей українського визвольного руху ХХ століття - Ользі Левицькій-Басараб, яка загинула від катувань польської військової розвідки 1924 року у Львові.

  Авторка книги, львівський історик Ольга Бежук, багато років досліджує жіночий рух та діяльність галицького жіноцтва в часи Першої світової війни та міжвоєнний період. Вона є головою секретаріату Львівського товариства імені Ольги Басараб, організаторкою Міжнародних конференцій, присвячених історії жіночого руху в Україні «Сестри по обидва боки Збруча» (2014, 2016). Робота над книгою тривала декілька років. У ній проаналізовано процес формування суспільно-політичних поглядів О. Левицької-Басараб, діяльність в громадсько-політичному житті Східної Галичини, участь в українських просвітніх та доброчинних організаціях, її внесок у становлення українського жіночого руху. Також авторка дослідила роботу О. Левицької-Басараб у складі урядів ЗУНР та співпрацю з УНР, її діяльність як зв’язкової Української військової організації.

  «За роки незалежності нам вдалося повернути Україні імена патріотів, увічнити їхню пам’ять, - говорить перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак. - Але стосовно двох особистостей досі не відновлено історичної справедливості. Це Євген Коновалець, з яким пов’язаний цілий етап боротьби українців за незалежність, і активна учасниця національно-визвольного руху Ольга Басараб. На превеликий жаль, Ольгу Басараб більше знають в українській діаспорі за кордоном, ніж в Україні. І знають здебільшого як діячку Галичини, недооцінюючи її величезної ролі в українському визвольному русі. Ця книга безумовно є ще однією сходинкою до пізнання особистості Ольги Басараб». Детальніше /тут/