• In English
 • Держкомтелерадіо: Реформовано 92% від загальної кількості комунальних ЗМІ, які виходили на кінець 2018 року

  Держкомтелерадіо здійснює моніторинг процесу реформування друкованих ЗМІ та редакцій з метою забезпечення їх функціонування, збереження назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості. 

  «Показники щодо реформованих друкованих ЗМІ зростають, оскільки Міністерство юстиції України та його територіальні управління протягом січня-квітня продовжували процедуру перереєстрації державних і комунальних друкованих ЗМІ, редакції яких подали відповідні документи до 31 грудня 2018 року», - пояснив Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко.

  За даними моніторингу Держкомтелерадіо, станом на 2 травня 2019 року, з 760 зареєстрованих державних і комунальних ЗМІ реформовано 594, а саме: 557 комунальних, що складає майже 92% від загальної кількості комунальних видань, що реально виходили на кінець 2018 р., та 37 державних (46% від загальної кількості видань, що реально виходили на кінець 2018 р). Не реформованими лишилося 33 видання (25 комунальних і  8 державних). Водночас анульовано 133 свідоцтва видань друкованих ЗМІ: 80 комунальних і 53 державних. Серед них – це переважна більшість видань, які були зареєстровані, але не виходили протягом тривалого часу.

  Лідером процесу реформування стала Миколаївська область, де реформовано всі 26 комунальних ЗМІ. Також майже в повному складі реформувалися регіональні ЗМІ Волинської, Житомирської, Івано-Франківської, Рівненської та Чернівецької областей, де анульовано лише по одному свідоцтву видань друкованих ЗМІ. Водночас 14 видань припинили вихід в Закарпатській області, по 9 – в Дніпропетровській, Київській областях, 8 – в Черкаській області. Продовжують процес реформування, розпочатий наприкінці минулого року, 14 комунальних ЗМІ Львівської області. Тут із 41 зареєстрованих ЗМІ реформовано 27. 

  Частина тих ЗМІ, які не встигли подати заяви на перереєстрацію у відведений для цього термін і свідоцтва яких були анульовані, реєструють нові видання зі схожими назвами. Наприклад, не вдалося реформуватися редакції газети «Гомін» (Рівненська область), натомість зареєстровано газету «Гомін і К», газета «Вперед» (Київська область) не реформувалася – зареєстровано газету «Вперед+», газета «Галичина» (Івано-Франківська область) виходитиме тепер із новою зареєстрованою назвою «Галичина. Тиждень».