• In English
 • Держкомтелерадіо підтримав фестиваль історичної пісні і поезії «Шабелина»
  Державний комітет телебачення і радіомовлення України, опубліковано 03 вересня 2021 року о 14:25

  Перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак взяв участь в прес-конференції з нагоди проведення першого Всеукраїнського фестивалю історичної пісні і поезії «Шабелина». Одним із співорганізаторів фестивалю є Державний комітет телебачення і радіомовлення України.

  «Шабелина» - це зброя. А зброєю може бути і слово, і пісня, - зазначив у своєму виступі Богдан Червак. - Із справжньою зброєю в руках українці на сході держави захищають нашу незалежність і суверенітет. Тому такими важливими є для нас заходи історико-патріотичного ґатунку. Переконаний, що «Шабелина» матиме довгу історію і за першим фестивалем відбудуться наступні».

  Фестиваль пройде 12-13 вересня у селі Воля Якубова Дрогобицького району Львівської області. Це місце пов’язане з іменами двох українських героїв різних епох, які народилися на Львівщині: гетьман Петро Сагайдачний та один із організаторів Січових Стрільців і ОУН Андрій Мельник. «Від Сагайдачного – до Мельника – до героїв сьогоднішнього дня», – така історична палітра нового фестивалю. Він має благородну мету: популяризацію давньої та новітньої історії України, підтримку у створенні сюжетів героїчних постатей в сучасній пісенній та поетичній творчості. Слоган фестивалю: «Збережемо минуле! Захистимо майбутнє!».

  Серед учасників – відомі українські гурти та виконавці.