• In English
 • Держкомтелерадіо: Навіть під час війни в Україні є бажаючі розпочати книговидавничий бізнес

  Держкомтелерадіо продовжує вести Державний реєстр видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції. За перше півріччя 2022 року працівники Держкомтелерадіо опрацювали 67 заяв фізичних-осіб-підприємців та юридичних осіб щодо внесення до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції. За цей час до реєстру внесено 58 суб’єктів видавничої справи.

  Навіть під час війни в Україні є бажаючі розпочати книговидавничий бізнес. За період з 24.02.2022 по 01.07.2022 було зареєстровано 13 суб’єктів видавничої справи. З них: у Волинській обл. - 3, Івано-Франківській - 1, Запорізькій - 1, Львівській - 1, Одеській - 2, Херсонській - 1, в м. Києві - 4. 

  Книговидавнича галузь, як і вся креативна галузь загалом, сильно постраждала від війни. Найбільших збитків та втрат зазнали ті суб’єкти видавничої галузі, чиї потужності знаходяться на тимчасово окупованих територіях, а також в прифронтовій зоні та зоні активних бойових дій. Через постійні ворожі обстріли ускладнюється робота таких підприємств у Харкові, Дніпрі, Запоріжжі. Ці міста завжди разом з Києвом були у першій десятці міст за кількістю видавничих організацій і за тиражами книжок, які там видавалися.

  Про зменшення кількості видань за назвами і тиражами свідчить і звіт Державної наукової установи «Книжкова палата імені Івана Федорова», що знаходиться у сфері управління Держкомтелерадіо. За інформацією Книжкової палати, за І півріччя 2022 року у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року кількість надісланих до наукової установи обов’язкових примірників зменшилася на понад 36 відсотків.

  Безсумнівно, суб’єктам видавничої справи вкрай важко впоратися самотужки з викликами воєнного та післявоєнного періоду. Держава має всі можливості для дієвого стимулювання розвитку українського книжкового ринку. Інструментом такого стимулювання стануть запропоновані законодавчі зміни в нещодавно ухваленому Законі України № 2313-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження».