• In English
 • Держкомтелерадіо: До 30-річчя Незалежності на «Українському радіо» стартували два спецпроекти

  До 30-річчя Незалежності України в ефірі «Українського радіо» Національної суспільної телерадіокомпанії України стартували два спецпроекти - «Моя Незалежність» і «Вільні».

  У проекті «Моя Незалежність» політики, громадські й релігійні діячі, письменники, історики та митці міркуватимуть про шлях Української держави до незалежності. Спецпроект «Вільні» — про свободи, які отримали українці разом з незалежністю.

  «Моя Незалежність» виходитиме на «Українському радіо» щосереди та щочетверга о 20:10. Авторка і ведуча проекту - Світлана Мялик. Перший випуск вийшов 11 серпня. Герої програми суспільного мовника шукатимуть відповіді на найважливіші питання української державності: чи вдалося нам за 30 років незалежності остаточно позбутися радянського минулого, якими можливостями ми скористалися, а які були змарновані, якою є Україна сьогодні і які випробування чекають на нашу державу завтра.

  Серед героїв проекту — народний депутат кількох скликань, перший генпрокурор незалежної України, один з авторів Конституції України, суддя КСУ у відставці Віктор Шишкін; правозахисник, колишній дисидент та політв'язень, президент Асоціації психіатрів України Семен Глузман; доктор економічних наук, ексміністр фінансів України Віктор Пинзеник; доктор історичних наук, професор Станіслав Кульчицький та інші визначні в українській історії особистості.

  Із 16 серпня о 9:35 щодня на «Українському радіо» виходить спецпроект «Вільні». Він розповідатиме про свободи, які отримали українці разом з незалежністю.

  У кожному з дев'яти епізодів радіопроекту висвітлюється один з аспектів свободи, яка цілковито обмежувалася за часів перебування країни в складі радянської тоталітарної імперії й до якої ми всі вже звикли за часів незалежності, як от свобода пересування, свобода спілкування, свобода вибору, економічна свобода тощо.

  Автори проекту — Сергій Стуканов, Марина Куликова та Олена Шарпанська. Авторський текст начитує ведучий Українського радіо Роман Коляда.

  Під час підготовки програми автори поспілкувалися з кількома десятками учасників історичних подій, політиками та експертами.