• In English
 • Представники Держенергоефективності та японської корпорації розглянули перспективи водневої та «зеленої» енергетики в Україні


  В.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура провів ділову зустріч із регіональним директором корпорації Marubeni в Європі та СНД Ябе Нобухіро та головою представництва Marubeni в Україні Ашітані Ясухіро.

  Одна з найбільших і найвідоміших японських корпорацій, що має понад 130 філій в 68 країнах світу, веде діяльність в різних секторах, у т.ч. в енергетиці.

  Київський офіс корпорації працює вже понад 20 років. Серед різних напрямів його роботи – проекти екологічних інвестицій та інфраструктури.

  Оскільки корпорація цікавиться можливостями для «зелених» інвестицій в Україні, сторони актуалізували стан і плани розвитку енергоефективності, «зеленої» та водневої енергетики.

  Костянтин Гура представив діяльність Агентства та наголосив: «Підвищення рівня енергоефективності національної економіки залишається й надалі пріоритетом. Це шлях до конкурентоздатності та сталого розвитку країни. Сьогодні це також необхідний інструмент для декарбонізації».

  Зокрема, підготовлено проект Національного плану дій з енергоефективності до 2030 року, ведеться робота над новим Національним планом дій з відновлюваної енергетики до 2030 року.

  Також за дорученням Прем’єр-міністра України у рамках створеної Робочої групи, яку очолила заступник Міністра енергетики Юлія Підкоморна, розпочато розробку Стратегії розвитку водневої енергетики до 2030 року.

  «Ми розуміємо, що воднева енергетика - це великий конкурентний ринок із геополітичною складовою. Зважаючи на наш потенціал, Україна має шанс стати гідним учасником цього рику, забезпечити внутрішнє використання водню та його експорт, вирішити актуальні питання сталої роботи енергосистеми. Це також нове поле для потенційних інвестицій, у т.ч. іноземних», - повідомив Костянтин Гура.

  Крім цього, учасники обговорили сонячну, вітрову та біоенергетику, а також виробництво енергії із твердих побутових відходів.

  Японська сторона детально ознайомиться із законодавчим підґрунтям та потенційними проектами у вищезгаданих сферах.