• In English
 • Держкіно презентувало онлайн-довідник національних фільмів
  Державне агентство України з питань кіно, опубліковано 17 лютого 2021 року о 11:16

  Державне агентство з  питань кіно представило онлайн-довідник «База національних фільмів України» – найповнішу базу даних за національними фільмами, професіоналами кіновиробництва та компаніями-виробниками України. 

  «Ми маємо на меті створити безкоштовну інформаційну платформу про аудіовізуальний сектор України, яка об’єднає провідних спеціалістів кіноіндустрії нашої країни», - йдеться у повідомленні Держкіно.

  Зараз в онлайн-довіднику міститься інформація про 2157 фільмів, 

  • створених за підтримки Держкіно (з 2007 р. і дотепер),
  • Міністерства культури (держзамовлення, до 2006 р.),
  • та сучасних стрічок, створених без залучення держфінансування,
  • за часовими рамками від «Запорізької Січі» Данила Сахненка 1911 року до «Безславних кріпаків» Романа Перфільєва 2020 року.

  Вся історія українського кіно в єдиному місці

  У довіднику доступна інформація про фільми, створені не лише за період Незалежності, а й у попередні роки, в тому числі – фільми Всеукраїнського фотокіноуправління, Українфільму, кіностудії ім. Довженка, УкрАнімаФільму, Київської студії науково-популярних фільмів, Укркінохроніки та багатьох інших.

  Унікальні кадри та оцифровані титри

  Спеціально для онлайн-довідника зроблено кадри та оцифровано титри до майже 20 відсотків представлених кіноробіт. До цього в публічному просторі такої інформації про них не було (перш за все, це стосується науково-популярних серій виробництва Київнаукфільм, значної кількості короткометражних фільмів).

  У базі даних – 12 713 кінопрофесіоналів та 384 компанії-виробники українського кіно.

  Ознайомитися із онлайн-довідником можна на сайті Держкіно за посиланням: https://usfa.gov.ua/movie-catalog.

  Ми маємо на меті подальший розвиток цього проекту, тому якщо ви хотіли б додати чи уточнити інформацію про себе, свій фільм чи кінокомпанію – пишіть нам на info@usfa.gov.ua з приміткою «Онлайн-каталог».