• In English
 • Держгеонадра погодили більше 5 тис. дозволів на спецводокористування в 2018 році
  Державна служба геології та надр України, опубліковано 11 лютого 2019 року о 12:01

  Підсумовуючи 2018 рік, Департамент геології Державної служби геології та надр України розглянув матеріали, які надійшли від водокористувачів, та надав висновки Держводагентству щодо видачі більше як 5000 дозволів на спеціальне водокористування.

  «Як у минулому році, так і на сьогодні Департамент геології на тиждень видає більше 100 висновків для подальшого опрацювання Держводагентства. Дані висновки надаються за заявками водокористувачів, які хочуть отримати дозвіл на спецводокористування. У 15-денний термін Держгеонадра надають висновок щодо отримання такого дозволу згідно з прописаним законодавством, звичайно, якщо заявка відповідає всім формальним вимогам. За 2018 рік ми розглянули більше 5000 пакетів документів, з них суб’єкти господарювання отримали 4800 позитивних і 602 негативні висновки», – зазначив Сергій Сліпко, т.в.о. директора Департаменту геології Державної служби геології та надр України.

  Також Департамент геології за 2018 рік розглянув 66 проектів робіт на землях водного фонду, на яких можуть проводитися роботи, пов’язані з будівництвом гідротехнічних, лінійних та гідрометричних споруд, поглибленням дна для судноплавства.

  Що стосується погоджень на встановлення меж зони санітарної охорони водозабору, то за 2018 рік Держгеонадра розглянули 84 проекти на встановлення таких зон, відповідно до статті 93 Водного кодексу України. В даній статті вказано, що з метою охорони водних об’єктів у районах забору води для централізованого водопостачання населення, лікувальних і оздоровчих потреб встановлюються зони санітарної охорони, які поділяються на пояси особливого режиму.

  Нагадаємо, Урядом внесено зміни до Порядку видачі дозволів на спеціальне водокористування.

  Довідково

  Розгляд матеріалів водокористувачів та підготовка пропозицій з надання висновку щодо можливості видачі дозволу на спеціальне водокористування здійснюються Департаментом геології Державної служби геології та надр України відповідно до статті 49 Водного кодексу України.

  Спеціальне водокористування є платним та здійснюється на підставі дозволу на спеціальне водокористування. Дозвіл на спеціальне водокористування видається територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства.