• In English
 • Держгеонадра: Держбюджет отримає майже 395 мільйонів гривень за два вуглеводневі лоти
  Державна служба геології та надр України, опубліковано 21 жовтня 2021 року о 09:36

  20 жовтня під час електронних аукціонів, які провела Державна служба геології та надр України, було реалізовано два спеціальні дозволи для розробки вуглеводнів на суму близько 395 мільйонів гривень. Ділянки розташовані в Роменському районі Сумської області, Миргородському та Полтавському районах Полтавської області.

  Найбільша сума, 304 мільйони гривень, була запропонована за ділянку «Південно-Русанівська площа» компанією АТ «Укргазвидобування», яка брала участь в е-торгах.

  Жуківська площа стартувала з 5,3 мільйона гривень. Під час конкурентних прозорих торгів ціна її продажу зросла в 17 разів – до 90 мільйонів. За право отримати дозвіл на користування надрами змагалося чотири учасники. Перемогу здобуло ТОВ «Горизонти», запропонувавши найвищу ціну.

  Компанії, які придбали ліцензії, сплачуватимуть податки та рентну плату за користування надрами.

  «Уряд поставив амбітне завдання: позбутися від енергозалежності до 2030 року шляхом імпортозаміщення. За останні півтора року Служба провела величезну роботу в напрямі нарощення власного видобутку – дала початок масштабним вуглеводневим проектам на площі 50 тисяч квадратних кілометрів як на шельфі, так і на суходолі. Також підготувала 50 нафтогазових об’єктів в Інвестиційний атлас для винесення на електронні торги», – повідомив Голова Держгеонадр Роман Опімах.

  Завдяки проведенню відкритих і прозорих аукціонів, у 2020 році середня ціна продажу лотів, що виставляли Держгеонадра, зросла в 7 разів. До березня 2019 року аукціони майже не проводилися, переважно мав місце розіграш лоту зі штучно обмеженою конкуренцією, велика частина спецдозволів надана шляхом апробації.

  Нагадаємо, Держгеонадра створили Інвестиційний атлас надрокористувача (https://www.geo.gov.ua/ ). Сервіс постійно оновлюють та актуалізують. Нині він містить понад 500 об’єктів для інвестування: ділянки надр з покладами металічних і неметалічних корисних копалин, підземних вод, напівдорогоцінного каміння, горючих корисних копалин.