• In English
 • Держгеокадастр прискорює інтеграцію України до європейської системи геопросторової інформації
  Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України, опубліковано 14 лютого 2020 року о 15:01

  Сьогодні між Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) і Нідерландським агентством з питань кадастру, земельного реєстру та картографії (Kadaster) підписано спільний план дій. Підписання відбулося у рамках відвідин Kadaster українською делегацією Держгеокадастру на чолі з Головою Денисом Башликом.

  З огляду на те, що голландська система кадастру вважається однією з найкращих та найефективніших у світі, а їхній досвід у галузі геопросторових даних є провідним, встановлення двостороннього співробітництва — це реальний шанс для України приблизитися до європейських стандартів у сфері земельних відносин, а також прискорити інтеграцію України до європейської системи геопросторової інформації.

  Основною метою спільного плану дій є підвищення можливостей українських фахівців щодо роботи з геопросторовими даними, прискорення впровадження принципів INSPIRE та забезпечення ефективності інтеграції різних кадастрів і реєстрів.

  Під час зустрічі Голова ради правління Нідерландського агентства з питань кадастру, земельного реєстру та картографії (Kadaster) Френк Тієрольф відзначив прогрес України в інтеграції реєстрів, відкритті даних та поєднанні кадастрів.

  Довідково

  Агентство забезпечує функціонування державного кадастру, збір та реєстрацію адміністративних та просторових даних та права власності. Окрім цього, воно відповідає за діяльність у сфері картографії та забезпечення функціонування національної референцної системи координат та є дорадчим органом з питань землекористування та національної інфраструктури геопросторових даних. Загалом Kadaster відповідає за розвиток найбільшої платформи геоданих високої якості в Нідерландах (містить 155 наборів даних). У 2018 році на цій платформі користувачі здійснили 8,5 млрд запитів.

  Держгеокадастр прискорює інтеграцію України до європейської системи геопросторової інформації