• In English
 • Держфінмоніторинг забезпечує підготовку до чергового засідання FATF
  Державна служба фінансового моніторингу України, опубліковано 13 лютого 2023 року о 11:47

  У період з 20 по 24 лютого п.р. Держфінмоніторинг (по квоті Комітету Ради Європи MONEYVAL) братиме участь у Пленарному засіданні та засіданнях відповідних робочих груп FATF, які проходитимуть у м. Париж (Французька Республіка).

  В ході засідань заплановано розглянути ряд питань щодо поточного стану справ, а також глобальних ініціатив у сфері протидії відмиванню коштів, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

  У цьому контексті для України є важливим обговорення питань санкціонування рф, базуючись на порушеннях рф своїх зобов’язань по лінії FATF, спричинених неспровокованою, кровопролитною, загарбницькою війною проти України.

  З цього приводу, Голова Держфінмоніторингу Ігор Черкаський у лютому п.р. вчергове особисто звернувся до Президента FATF пана Раджи Кумара, із вагомими аргументами, чому права членства рф підлягають перегляду, а сама рф повинна бути виключена з FATF.

  Також у співпраці з партнерами з державного та приватного сектору Держфінмоніторингом підготовлено нове відеозвернення до FATF з описом терористичних ризиків, які рф становить для міжнародної фінансової системи.

  Цей новий матеріал, разом з:

  - попереднім відеозверненням до FATF (підготовленим до жовтневого засідання FATF);

  - публічним закликом Голови Держфінмоніторингу до членів, спостерігачів та асоційованих членів FATF з метою внесення російської федерації (рф) до «чорного списку» та позбавлення її членства у цій організації ;

  - розробленою Держфінмоніторингом Схемою ризиків, які несе рф Глобальній фінансовій безпеці та Світовому порядку,

  - зверненням Голови Держфінмоніторингу Ігоря Черкаського на шпальтах Агентства Bloomberg https://bloom.bg/3gkVddl та The Washington Post https://wapo.st/3MPxJte та ін.,

  є елементом публічної частини комунікації з FATF для привернення широкої уваги до актуальності порушених питань. Держфінмоніторинг вдячний всім, хто бере участь у зазначеній активності та підтримує нас.

  Напередодні засідань FATF, ми апелюємо до керівництва та країн-членів FATF до консолідації зусиль та прийняття консенсусних рішень, які б чітко продемонстрували, що російський терористичний режим не здатен змінити усталений Світовий порядок та фінансування тероризму буде зупинене.