• In English
 • Держфінмоніторинг звітує про результати своєї роботи за 2021 рік
  Державна служба фінансового моніторингу України, опубліковано 18 січня 2022 року о 10:56

  Державною службою фінансового моніторингу України, як підрозділом фінансової розвідки України, здійснюються заходи з протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

  Зокрема, протягом 2021 року Держфінмоніторингом направлено до правоохоронних органів 1 170 матеріалів (з них 767 узагальнених матеріалів та 403 додаткових узагальнених матеріали).

  У вказаних матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів та з учиненням іншого злочину, визначеного Кримінальним кодексом України, становить 103,2 млрд гривень.

  Держфінмоніторингом приділяється особлива увага стосовно розслідування фактів відмивання коштів, одержаних від корупційних діянь, розкрадання та привласнення державних коштів та майна.

  Так, протягом 2021 року Держфінмоніторингом направлено до правоохоронних органів 160 матеріалів (44 узагальнених матеріали та 116 додаткових узагальнених матеріалів).

  У згаданих матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів та з учиненням іншого злочину, визначеного Кримінальним кодексом України, становить 9,3 млрд гривень.

  Відповідно до законодавства України Держфінмоніторинг спільно із правоохоронними органами здійснює заходи, направлені на попередження та протидію фінансуванню терористичної діяльності, сепаратизму.

  Так, протягом 2021 року Держфінмоніторингом направлено до правоохоронних органів 109 матеріалів (з них 83 узагальнених матеріали та 26 додаткових узагальнених матеріалів) стосовно фінансових операцій осіб, які можуть бути пов’язані з фінансуванням тероризму, сепаратизму та/або проведених за участю осіб, які публічно закликають до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або зміни меж території або державного кордону України.