• In English
 • Держенергонагляд здійснює моніторинг надійності роботи енергетичних господарств соціально важливих об’єктів
  Державна інспекція енергетичного нагляду Укрaїни, опубліковано 18 березня 2024 року о 11:49

  На виконання доручення Міністерства енергетики України Держенергонагляд продовжує оцінювати стан готовності енергетичних господарств соціально важливих об’єктів до роботи у разі виникнення позаштатних ситуацій. Йдеться про заклади охорони здоров’я, освіти, соціальної сфери та державні установи, визначені Київською міською та обласними державними адміністраціями пріоритетними.

  Моніторинг допомагає установам та організаціям, у яких відсутні власні енергетичні підрозділи, виявляти потенційні проблеми в електро- та тепломережах, що дозволяє вживати заходи для запобігання аваріям та забезпечення безпеки персоналу та користувачів об'єктів. Також сприяє дерегуляції наглядової діяльності в енергетичній галузі.

  Планування та регулярне оцінювання готовності систем енергопостачання соціально важливих об’єктів, які забезпечують життєдіяльність громад, передбачає перевірку стану інфраструктури, наявність резервних джерел енергії, систем автоматизації та контролю, а також кадрових ресурсів для оперативного реагування у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

  Ці оцінки також надають місцевій владі ключову інформацію для планування заходів та визначення цільових коштів у власних бюджетах для вирішення проблемних питань. Шляхом аналізу результатів оцінок готовності, місцеві органи можуть ідентифікувати слабкі місця в енергетичних системах та вживати заходи з їх удосконалення, вкладаючи ресурси в найбільш критичні аспекти. Такий підхід допомагає забезпечити ефективне використання бюджетних коштів та збільшити стійкість соціально важливих об'єктів до можливих загроз.

  Так, станом на 8 березня 2024 року представники територіальних органів Держенергонагляду спільно з операторами системи розподілу оцінили виконання заходів із забезпечення надійності енергопостачання 1 775 соціально важливих об’єктів. Також здійснили моніторинг теплових господарств 1 467 закладів та установ.

  Під час оглядів було зафіксовано випадки недотримання вимог нормативно-правових актів, норм і правил у галузі електроенергетики та у сфері теплопостачання щодо технічного стану, а також організації експлуатації енергооб’єктів. Керівникам суб’єктів господарювання надано рекомендації з можливими технічними рішеннями щодо усунення зауважень у визначені терміни.

  Наразі суб’єктами господарювання усунуто більшість зауважень у галузі електроенергетики та теплопостачання.

  Держенергонагляд тримає на контролі усунення суб’єктами господарювання зауважень.