• In English
 • Держенергонагляд: Відновлення генеруючих потужностей та посилення протиповітряного захисту - основні завдання для проходження зими
  Державна інспекція енергетичного нагляду Укрaїни, опубліковано 28 травня 2024 року о 11:29

  Відновлення генеруючих потужностей та посилення протиповітряного захисту – два надважливих чинники, які впливають на те, як Україна пройде прийдешній осінньо-зимовий період. Про це зазначив голова Держенергонагляду Руслан Слободян в ефірі телемарафону «Єдині новини».

  Аварійно-відновлювальні роботи тривають цілодобово. Українські енергетики працюють над тим, щоб швидко відновити якнайбільше генеруючих потужностей до початку прийдешнього осінньо-зимового періоду. Водночас ворог продовжує атакувати об’єкти енергетики. Тож критично важливо до початку зими посилити захист системами протиповітряної оборони.

  «Від того, яка ситуація в енергосистемі складеться на початок зими, залежатимуть обсяги й відключень, й імпорту електроенергії», – наголосив Руслан Слободян.

  Коментуючи питання щодо імпорту електроенергії, голова зазначив, що наразі дефіцит в енергосистемі є протягом майже всієї доби, тож імпорт відбувається цілодобово. «Нині перетоки енергосистемою Європи не дозволяють повністю покрити дефіцит генеруючих потужностей України. Над цим вже працює команда Міненерго на чолі з Міністром енергетики Германом Галущенком. Тривають переговори про збільшення можливостей імпорту зараз та у довгостроковій перспективі», – наголосив він.

  Щодо застосування обмежень електроенергії в регіонах, Руслан Слободян зауважив, що розраховується ліміт для кожної окремої області. Передусім на обсяг обмежень впливає кількість об’єктів критичної інфраструктури в регіоні. Але графіки підлягають корегуванню і енергетики вже працюють над вирівнюванням ситуації.

  Крім того, Держенергонагляд постійно моніторить ситуацію щодо правомірного та справедливого застосування графіків обмежень, зокрема опрацьовують скарги та звернення від споживачів.

  «Якщо порівняти з періодом застосування графіків обмежень взимку 2022 - 2023 років, кількість звернень та скарг сьогодні менша. Завдяки оприлюдненим операторами системи розподілу графікам у споживачів є розуміння, в які години відбуватимуться відключення», – наголосив він. Але для дотримання графіків та запобігання можливим аваріям у мережах споживачі мають протягом доби ощадливо споживати електроенергію.