• In English
  • Держенергонагляд продовжує моніторинг стану готовності соціально важливих об’єктів до ОЗП
    Державна інспекція енергетичного нагляду Укрaїни, опубліковано 26 вересня 2023 року о 11:40

    У межах підготовки до осінньо-зимового періоду 2023/2024 рр. (ОЗП) триває наймасштабніша за всю історію незалежності України ремонтна кампанія на енергетичних об’єктах. За координації Міненерго, органи влади всіх рівнів та учасники ринку завершують ремонти об’єктів та мереж енергетичної інфраструктури, здійснюють відновлення пошкоджених ворожими атаками об’єктів. Серед основних завдань – й посилення фізичного захисту енергетичної інфраструктури з огляду на ризики продовження ворожих атак протягом прийдешнього ОЗП.

    Особлива увага приділяється забезпеченню надійного енергопостачання та належного технічного стану енергооб’єктів соціально важливих об’єктів, які забезпечують життєдіяльність громад. Йдеться про заклади освіти та охорони здоров’я, державні установи та інші організацій, визначені Київською міською та обласними державними адміністраціями пріоритетними.

    Зі свого боку Держенергонагляд тримає на контролі процес підготовки енергооб’єктів таких закладів до роботи в ОЗП, зокрема, здійснює на постійній основі оцінювання стан їх готовності. 

    Зазначимо, що такі моніторинги покликані допомогти закладам та установам якісно підготуватись до холодної пори року. Під час оглядів оцінюється забезпечення надійного енергопостачання об’єктів, належний технічний стан й організація експлуатації та готовності до роботи у разі виникнення позаштатних ситуацій їх енергетичних господарств.

    Представники територіальних органів Держенергонагляду спільно з операторами системи розподілу оцінили виконання заходів із забезпечення надійності електропостачання 1 773 соціально важливих об’єктів, а також здійснили моніторинг теплових господарств 1 412 закладів та установ.

    Під час оглядів зафіксовано низку зауважень щодо недотримання вимог у галузі електроенергетики, а також технічного стану та організації експлуатації теплових господарств. 

    Керівникам суб’єктів господарювання надано рекомендації з можливими технічними рішеннями щодо усунення зауважень у визначені терміни.

    Наразі суб’єктами господарювання усунуто більшість недоліків. 

    Держенергонагляд наголошує, що реагування на зауваження та усунення недоліків, виявлених під час моніторингів, допомагає забезпечити безперебійну роботу енергооб'єктів та ефективне використання енергії під час проходження ОЗП.