• In English
 • Держенергоефективності: У Житомирі відкрили Офіс декарбонізації та енергоефективності

  Держенергоефективності продовжує розвивати мережу офісів декарбонізації та енергоефективності в різних куточках України. Ціль – допомогти громадам ставати більш енергоефективними та енергетично стійкими, що особливо актуально у час війни та відбудови.

  Услід за Дніпром, Кропивницьким та Вінницею, офіс декарбонізації відкрито у Житомирі – одному з провідних міст у сфері енергоефективності.

  «Дякую міському голові Сергію Сухомлину та його команді за те, що з радістю підхопив нашу ініціативу. Разом будемо допомагати місту впроваджувати ще більше проектів з енергоефективності і зменшення викидів СО2, а також залучати інвестиції», - повідомила Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва.

  За її словами, щоб працювати на результат, в арсеналі агентства – низка інструментів. Головний з них – Фонд декарбонізації, який вступив в дію із січня цього року і буде наповнюватися за рахунок коштів з податку на викиди СО2. У розробці – ще низка програм для підтримки громад, населення, бізнесу.

  «Енергоефективність — це важливо, тому вона є одним із пріоритетів для Житомира. В країні війна, складний час…Та на сьогодні енергетична безпека стає ще важливішою. Після нашої Перемоги тільки ефективна економіка та енергоефективні громади зможуть дати можливість бізнесу розвиватися», — зауважив Сергій Сухомлин.

  Міський голова м. Житомира підкреслив: «Минулий опалювальний сезон Житомир пережив без відключень електроенергії ще й тому, що у критичний для країни момент спрацювали енергоефективні заходи, що впроваджувалися в нашій громаді до війни».

  Ганна Замазєєва своєю чергою повідомила, що на базі офісу планується сконцентрувати та масштабувати усі ті успіхи, якими славиться Житомир у сфері енергоефективності.

  «Наша візія – синергія з громадами у комплексному підході до питань енергоефективності», - наголосила Ганна Замазєєва та додала, що з громадою передбачається співпрацювати за напрямами:

  - впровадження систем енергоменеджменту, енергетична сертифікація будівель, проведення енергоаудитів;

  - визначення потенціалу заміщення традиційної енергетики та впровадження альтернативного теплозабезпечення: котельні та теплові насоси, СЕС для громад, високоефективна когенерація, виробництво енергії з відходів, виробництво біогазу і біометану;

  - залучення фінансування (через Національну платформу декарбонізації, ЕСКО, облігації, краудфандінг, міжнародну фінансову допомогу);

  - навчання та підвищення кваліфікації місцевих фахівці, популяризація.

  Домовленості про співпрацю закріпив меморандум, який підписали Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва та міський голова Сергій Сухомлин.