• In English
 • Держенергоефективності спільно з ПРООН реалізують інструменти підтримки громад у питаннях енергоефективності

  Підвищення рівня енергоефективності українських громад – ключовий пріоритет співпраці Держенергоефективності та Програми розвитку ООН України. На цьому наголосили учасники 5-го засідання ради проекту ПРООН «Усунення бар’єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель в малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО».

  Сторони обговорили поточні результати спільної роботи за останній рік та подальші плани, зміцнюючи партнерство.

  «Усі знають, що жодна країна світу не зазнавала такого страшного, нищівного терору на енергетичну систему, як Україна. Але незважаючи на це, українці витримали та стали ще сильнішими. Тепер весь світ разом із ЄС та Україною ще більше усвідомив роль енергоефективності, оскільки найдоступніша та найдешевша енергія – та енергія, яку ти не використав. Тому наш пріоритет – відновлення має бути на основі енергоефективності, декарбонізації та інновацій», - повідомила перший заступник Голови Держенергоефективності Марія Малая.

  «У процесах відбудови ми також покладаємося на підтримку міжнародних партнерів. І маємо підтвердити, що ПРООН є одним з надійних та вагомих партнерів України у сфері енергоефективності, зеленої трансформації та декарбонізації», - додала Марія Малая та окреслила важливі напрями партнерства.

  Наразі Агентство активно співпрацює з ПРООН щодо енергоефективності у громадських будівлях. Ведеться робота над впровадженням систем енергоменеджменту, розвитком енергосервісу, підготовкою законодавства тощо. У співпраці з проектом ПРООН розроблено левову частку підзаконної бази у рамках виконання Закону України «Про енергетичну ефективність».

  «Вдячні партнеру не лише за експертну допомогу у розробці проектів актів, а й за співорганізацію навчальних семінарів з енергоменеджменту для понад 1800 представників органів влади, підпорядкованих підприємств та установ. Важливо продовжувати таку роз’яснювальну роботу й надалі», - розповіла Марія Малая.

  Як зауважила Марія Малая, основна ціль для Держенергоефективності – дати підтримку людям, у т.ч. фінансову, для впровадження енергоефективних проєктів. Наразі Агентство працює над запуском нового інструменту - Національної платформи декарбонізації. Це буде ключовий державний механізм, завдяки якому буде надаватися ціла низка послуг, доступ до обладнання й технологій, а також фінансова підтримка на всіх рівнях і для всіх секторів – від родини та громад.

  «Використовуючи цю платформу і Вашу підтримку, ми також хочемо запустити спеціальний механізм для ЕСКО-компаній. Адже ми бачимо проблему – дефіцит доступного фінансування для масового запуску енергосервісних проектів. ЕСКО потребує довгих і дешевих коштів. Тому разом готуємо рішення й для цього сектору», - розповіла Марія Малая та закликала усіх активно долучатися до відбудови - «to build back better and to act quickly».

  У свою чергу, Христофорос Політіс – заступник постійного представника Програми розвитку ООН в Україні висловив вдячність за активну співпрацю у рамках проекту і наголосив на важливості подальшого запуску інноваційних механізмів фінансування енергоефективних проектів, що сприятиме відбудові і подальшому сталому розвитку українських громад і країни у цілому.