• In English
 • Держенергоефективності розглянуло перспективи співпраці із міжнародним проектом у сфері енергоефективності

  Голова Держенергоефективності Валерій Безус провів зустріч із представниками міжнародного проекту ODYSSEE-MURE, що спеціалізується на моніторингу та аналізі прогресу країн ЄС та Енергетичного Співтовариства у сфері енергоефективності.

  Проект ODYSSEE-MURE був започаткований у 2021 році під егідою ЄС та набув підтримки з боку Енергетичного Співтовариства. На сьогодні ініціатива об’єднує 27 країн ЄС та інтенсивно використовується Європейською Комісією. Координатором проекту є Французьке агентство з питань екологічного переходу (ADEME) із технічною підтримкою з боку аналітичної агенції «Enerdata» та Інституту системних та інноваційних досліджень Фраунгофера.

  Загальна мета проекту ODYSSEE-MURE полягає в тому, щоб забезпечити комплексний моніторинг тенденцій енергоспоживання, а також оцінку заходів політики енергоефективності за секторами для країн ЄС, Швейцарії та країн Енергетичного Співтовариства.

  Напрацювання проекту будуть актуальними і для України, яка є членом Енергетичного Співтовариства та працює над прискоренням євроінтеграції, у тому числі адаптуючи законодавство до європейського у сфері енергоефективності.

  «Держенергоефективності застосовує системний підхід до реалізації державної політики у сфері енергоефективності в Україні, імплементуючи низку директив ЄС. Ключовий Закон України «Про енергетичну ефективність» заклав фундамент для багатьох сучасних європейських інструментів, над впровадженням яких наразі працюємо. Тому ми зацікавлені у налагодженні співпраці у рамках реалізації проекту та готові обговорити кроки можливої майбутньої взаємодії», - наголосив Валерій Безус.

  Участь у проекті також дасть змогу аналізувати тенденції розвитку сфери енергоефективності в усіх державах-членах ЄС, політику та інструменти, які є найбільш ефективними.