• In English
 • Держенергоефективності окреслило нідерландським партнерам перспективи співпраці у сфері енергоефективної та «зеленої» трансформації

  Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва провела зустріч із заступником Посла Королівства Нідерландів в Україні пані Есселін ван Ейртен. Перемовини стали символічним продовженням нещодавнього візиту фахівців Держенергоефективності до Роттердаму.

  Нідерланди – один з надійних міжнародних партнерів, який повністю підтримує Україну. Тож під час зустрічі сторони мали змогу детально обговорити широкий горизонт співпраці двох країн, зокрема, у питаннях енергоефективності та “зеленої” трансформації.

  Пані Есселін ван Ейртен повідомила про плани створення окремої двосторонньої партнерської програми субсидіювання нідерландських компаній щодо впровадження проектів в Україні.

  Окрім того, буде посилено роботу посольства у напрямку енергетика-енергоефективність-декарбонізація за участю окремого представника Королівства Нідерланди, який прибуде до України та розпочне свою роботу з вересня цього року.

  Ганна Замазєєва розповіла про першочергові пріоритети діяльності Держенергоефективності – впровадження мультисекторальних заходів з енергоефективності, підтримку розвитку секторів відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива.

  «Працюємо над тим, щоб відновлення України було на основі використання найкращих практик та технологій, а також за принципом «Енергоефективність передусім», - повідомила Голова.

  Для втілення в реальність такого стратегічного бачення мають бути надійні механізми мобілізації капіталу, надання доступу до провідних технологій, потужна експертна підтримка щодо реалізації енергоефективних заходів.

  «Тому підійшли до цього питання системно і напрацювали дієві інструменти. Перший з них - Фонд декарбонізації та енергоефективної трансформації України. Це постійний механізм перенаправлення коштів з податку на СО2 на заходи з енергоефективності для всіх груп споживачів та на “зелені” проекти. Фонд також передбачає залучення грантового та кредитного капіталу: для інвесторів буде гарантоване державою джерело повернення інвестицій», - розповіла Голова.

  «Водночас плануємо запуск Національної платформи з декарбонізації - універсального державного інструменту підтримки громад, домогосподарств та бізнесу у реалізації проектів з енергоефективності, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива», - повідомила Ганна Замазєєва.

  В рамках зазначених інструментів Держенергоефективності готує цілий спектр різних фінансових механізмів та послуг, а також каталог провідних технологій від світових виробників. «І, звісно, ми хочемо бачити провідні нідерландські компанії одними з учасників нашої Національної платформи з декарбонізації», - додала Голова.

  Також сторони не обійшли увагою активну роботу України над розбудовою сфери високоефективної когенерації, численних проектів з відновлюваних джерел енергії на об’єктах критичної інфраструктури.