• In English
 • Держенергоефективності: Інвестиції в енергоефективність сприятимуть енергетичній стійкості та зеленій трансформації країни

  Інвестиції в енергоефективність сприятимуть енергетичній стійкості та зеленій трансформації країни. На це звернула увагу міжнародних партнерів Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва під час круглого столу, організованого ЄБРР та ГО «DiXi Group» на полях Конференції з відновлення України в Лондоні.

  Бачення відбудови України, стратегічні цілі та інвестиційні пріоритети стали змістом спільного обговорення з керівництвом Міненерго, Мінекономіки, народними депутатами, представниками Світового банку, ЄБРР, Енергетичного Співтовариства, USAID, Німецько-українського енергетичного партнерства, DENA та іншими.

  Ганна Замазєєва наголосила на пріоритетності інвестицій в енергоефективність. Це практичне втілення європейського принципу “Енергоефективність передусім”, який вже зафіксовано в Енергетичній стратегії України до 2050 року.

  «Сьогодні ми в Держенергоефективності працюємо над практичним впровадженням крос-секторальних механізмів енергоефективності та створенням дієвих фінансових інструментів для виконання національних цілей та євроінтеграційних зобов'язань України з енергоефективності та декарбонізації», - зауважила Голова.

  Зокрема, наразі ведеться робота над запуском Національної платформи декарбонізації, оснащеної широким спектром механізмів фінансування.

  Платформа стане ключовим інструментом досягнення національних цілей у сфері енергоефективності та декарбонізації у коротко- та довгостроковій перспективі.

  «Запрошую партнерів долучатися до наших ініціатив, які потрібні країні вже сьогодні», - наголосила Ганна Замазєєва.