• In English
 • Держенергоефективності: Експорт біометану – додатковий шлях зростання економіки

  На сьогодні Держенергоефективності підтримує важливість врегулювання питання майбутнього експорту біометану. На цьому наголошує Голова Агентства Ганна Замазєєва у своїй статті в інтернет-виданні «Економічна правда».

  Держенергоефективності вважає за необхідне удосконалити процедуру транспортування біометану в ЄС та разом з експертами неодноразово порушує питання щодо прискорення внесення змін до відповідних наказів Мінфіну (від 20.04.2015 №448 та від 30.05.2012 № 629) щодо:

  • забезпечення включення біометану до переліку товарів, митним оформленням яких займається Енергетична митниця Держмитслужби;
  • включення біометану до переліку товарів, транспортування яких відбувається трубопровідним шляхом.

  Як наголошують експерти, Україна завдяки потужному агросектору і розвиненій газорозподільній мережі може стати одним з лідерів-постачальників біометану до ЄС.

  Зважаючи на привабливість цін зовнішнього ринку на цей вид відновлюваного газу, це буде стимулювати український бізнес відкривати підприємства з вироблення біометану, а Україна отримає ще один канал надходження в країну валюти.

  «Виграють всі – експортери збільшують прибутки та підвищують конкурентоспроможність своєї продукції, держава отримує додаткове джерело надходжень в країну валютної виручки та платежів до бюджету, а країни ЄС – більшу пропозицію на альтернативу природного газу та ще безліч економічних переваг», - повідомила Ганна Замазєєва.