• In English
  • Держенергоефективності: «Зелені» кредити - на вирощування енергетичних рослин

    «Ми розробляємо нову 5-річну програму, у рамках якої планується компенсувати частину відсотків за кредитами на закладання плантацій енергетичних рослин. Розраховуємо, що Уряд підтримає нашу ініціативу», - повідомив т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура у рамках виїзної конференції з біоенергетики на Київщині.

    Як пояснив Костянтин Гура, вирощування енергетичних рослин - це абсолютна вигода з точки зору заміщення використання газу для генерації теплової та електричної енергії. Це також можливість поступово відновлювати родючість деградованих земель.

    Водночас, Держенергоефективності спільно з партнерами розроблено низку законопроектів, які мають на меті покращити інвестиційну привабливість подібних проектів. Цю ініціативу підтримали народні депутати, які зареєстрували у ВРУ відповідний законопроект.

    Так, на законодавчому рівні планується визначити термін «енергетичні рослини», спростити процедуру та подовжити строк оренди землі, зменшити максимальний розмір орендної плати до 5% від нормативної грошової оцінки, надавати в оренду малопродуктивні земельні ділянки без аукціону.