• In English
 • Держенергоефективності з європейськими партнерами посилює співпрацю щодо удосконалення законодавства у «чистій» енергетиці відповідно до норм ЄС у рамках Проекту Twinning

  Стимулювання розвитку «зеленої» енергетики відповідно до кращих практик ЄС у рамках нового Проекту Twinning обговорив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із керівником напряму міжнародної співпраці Державного регулятору ринку електроенергії та газу в Австрії «E-Control» Дітмаром Преінсторфером.

  Зокрема, планується залучати досвід Австрії та Італії у таких напрямах роботи:

  імплементація статей 28-ї Директиви ЄС щодо відновлюваної енергетики;

  виконання Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2020 р. та Енергетичної стратегії України до 2035 р. у частині «зеленої» енергетики;

  підвищення поінформованості суспільства, бізнесу, інвесторів щодо потенціалу та можливостей впровадження «зелених» проектів в Україні.

  «Для нас важливо тісно співпрацювати із Австрією, яка знаходиться у ТОП-5 країн-лідерів ЄС за часткою «зеленої» енергії у кінцевому енергоспоживанні (32% у 2017 році)», - повідомив Сергій Савчук.

  Також Україна цінує можливість партнерства із Італією, де за даними 2017 р. 34% електроенергії генерується саме із відновлюваних джерел.

  Спільне напрацювання дієвих стимулів у цій сфері сприятиме подальшому розвитку «чистої» енергетики та реалізації нових проектів, у т.ч. за участю іноземних інвестицій.

  Тому очікується результативна робота із експертами:

  «E-Control» ( https://www.e-control.at);

  Австрійського енергетичного агентства ( http://en.energyagency.at);

  Австрійського агентства з питань навколишнього середовища ( http://www.umweltbundesamt.at);

  Федерального міністерства з питань сталого розвитку та туризму Австрії ( https://www.bmnt.gv.at);

  Дослідницького центру EURAC ( http://www.eurac.edu, Італія).