• In English
 • Держенергоефективності та ЄБРР обговорили шляхи розвитку ринку зелених облігацій в Україні

  Голова Держенергоефективності Валерій Безус провів зустріч із заступницею Голови ЄБРР в Україні Іриною Кравченко та іншими представниками банку, з якими обговорив перспективні напрями розвитку ринку зелених облігацій в Україні.

  «Ми ведемо активну роботу для запуску ринку цих видів цінних паперів. За ініціативи Держенергоефективності в законодавстві вже відображені правові засади для випуску зелених облігацій. Створили Міжвідомчу робочу групу, працюємо над вторинним законодавством. Вже ведемо переговори з муніципалітетами для реалізації перших пілотних проектів», - окреслив роль Агентства у цій сфері Валерій Безус.

  «Також ми працюємо над створенням на базі Держенергоефективності технічного офісу, що надаватиме підтримку містам у підготовці та супроводженні «зелених» проектів», - додав він.

  Представники ЄБРР відзначили активність України у створенні умов для ринку зелених облігацій і підтвердили, що стимулювання цього напряму стає трендом в провідних країнах. Для фінансових установ, у т.ч. для ЄБРР, важливим завданням є «озеленення» ринків капіталу, а кількість інвесторів, які вкладають кошти в зелені облігації перманентно зростає.

  При цьому, сторони погодилися, що для залучення інвесторів на цей ринок в Україні мають бути прозорі «правила гри» та відсутні регуляторні бар’єри.

  Учасники зустрічі домовилися співпрацювати та спільно реалізувати пілотні проекти з випуску зелених облігацій з метою дослідження найефективніших шляхів розвитку цього ринку в Україні.