• In English
 • Держенергоефективності та японська корпорація «Марубені» розглянули можливість співпраці щодо розвитку проектів «зеленої» енергетики та переробки сміття в Україні

  Шляхи українсько-японського партнерства у відновлюваній енергетиці обговорив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із Віце-президентом японської компанії «Марубені» Ямазое Шигеру, який здійснив візит до України з метою зустрічі із Президентом України Петром Порошенком та участі у першому засіданні Національної інвестиційної ради, що відбулося 25 травня у Маріїнському палаці.

  Корпорація «Марубені» має понад 100-річну історію роботи у різних секторах економіки та більше 100 філіалів і офісів у 67 країнах світу. У своїй діяльності компанія також активно впроваджує низку проектів із використанням відновлюваних джерел енергії.

  Cеред найбільш цікавих – участь у проекті із встановлення сонячної електростанції загальною потужністю 1177 МВт в Об’єднаних Арабських Еміратах.  

  Вже не вперше корпорація цікавиться можливостями співпраці із Україною.

  Зі свого боку Сергій Савчук представив японській стороні значний потенціал «чистої» енергетики в Україні, підготовлену та запроваджену сприятливу законодавчу базу, низку діючих для інвесторів стимулів, позитивну стрімку динаміку введення нових потужностей та нові потенційні проекти, опубліковані на інтерактивній карті «UAMAP».

  Також сторони обговорили актуальні для українських міст та перспективні для іноземних інвестицій проекти:

  - встановлення сонячних, вітрових електростанцій, когенераційних установок на біомасі, біогазових установок;

  - будівництво заводів із переробки сміття та подальшої генерації енергії.

  Держенергоефективності надасть японській компанії для вивчення детальну інформацію щодо розвитку відновлюваної енергетики в Україні та низки інвестиційно привабливих проектів.