• In English
 • Держенергоефективності та UNOPS розглянули шляхи співпраці щодо розвитку ринку зелених облігацій в Україні


  В.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура провів онлайн-зустріч з представниками оперативного підрозділу ООН – UNOPS. Він спеціалізується на адмініструванні проектів, у т.ч. з питань сталого розвитку.

  Із 2017 р. офіс UNOPS працює і в Києві. UNOPS активно підтримує реформи в Україні у низці сфер, включаючи верховенство права, стале економічне зростання, захист навколишнього середовища.

  Під час зустрічі Костянтин Гура представив напрями діяльності Агентства. Сторони обговорили перспективи співпраці щодо реалізації пілотних проектів з випуску зелених облігацій.

  Костянтин Гура окреслив роль Держенергоефективності у розбудові ринку зелених облігацій в Україні, роботу над законодавчим підґрунтям, міжвідомчу співпрацю та пошук муніципалітетів-партнерів.

  «З 1 липня цього року запрацював Закон, яким вводяться в обіг зелені облігації та встановлюються правила для учасників ринку. Наразі спільно з іншими зацікавленими сторонами ми працюємо над вторинним законодавством», - повідомив Костянтин Гура.

  «Також ми зацікавлені у реалізації декількох пілотних проектів з випуску зелених облігацій за підтримки міжнародних банків розвитку. Сьогодні є низка перешкод, які потрібно подолати, - брак якісних інвестиційних «зелених» проектів та низька інституційна спроможність окремих груп емітентів у підготовці ТЕО. При цьому потрібно забезпечити верифікацію «зеленості» проектів», - пояснив Костянтин Гура.

  Тому важливою є підтримка міжнародних організацій в розробці органами місцевого самоврядування, державними підприємствами, а також іншими групами потенційних емітентів якісних техніко-економічних обґрунтувань для «зелених» проектів.

  За підсумками онлайн-зустрічі сторони домовилися налагодити співпрацю щодо розвитку ринку «зелених» облігацій, у тому числі залучити UNOPS до експертної та консультативної підтримки розробників інвестиційних «зелених» проектів, зокрема муніципалітетів.