• In English
 • Держенергоефективності та Український союз промисловців і підприємців актуалізували подальшу співпрацю

  В. о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура та Президент Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП) Анатолій Кінах підписали Меморандум про співробітництво у сфері енергоефективності та відновлюваній енергетиці, таким чином продовживши двостороннє партнерство.

  Підписання відбулося за участю Першого віце-прем'єр-міністра України - Міністра економіки України Олексія Любченка, галузевих асоціацій, ділових об’єднань у рамках спільного засідання УСПП та Антикризової ради громадських організацій.

  «Для мене велика честь актуалізувати партнерство із УСПП. Ми маємо спільну ціль – зробити нашу економіку сильною, успішною, конкурентною на міжнародних ринках та енергоефективною», – повідомив Костянтин Гура.

  Костянтин Гура також нагадав, що декарбонізація економіки - це сучасний тренд, який охопив весь світ, та шлях, з якого Україна не має звертати.

  «Тому Держенергоефективності працює над тим, щоб підвищувати рівень енергоефективності в усіх секторах економіки у т.ч. в промисловості. Адже це один  з найбільш енергоємних секторів. Близько 30% всієї енергії в країні споживається само промисловістю», - зауважив Костянтин Гура та додав, що співпраця з УСПП розширить можливості для підвищення рівня енергоефективності у цьому секторі.

  Укладенню меморандуму передувала низка робочих зустрічей сторін, на яких сторони розглянули спільні пріоритети. Серед них - адаптація української промисловості до європейських стандартів і технічних регламентів, покращення інвестиційного клімату, розробка цільових програм у сфері енергоефективності.

  У рамках меморандуму УСПП братиме участь у розробці державних цільових, галузевих, регіональних та місцевих програм з енергоефективності та відновлюваної енергетики, популяризуватиме серед виробників енергоефективні технології, обладнання та матеріали, а також ініціативи влади у цій сфері.

  Також передбачаються спільні консультації, обмін інформацією, проведення робочих нарад, а також публічних заходів.